تبلیغات
آخرین اخبار منچستر یونایتد - توصیه ی دابلین به ویلفرد زاها!!
شیاطین سرخ

توصیه ی دابلین به ویلفرد زاها!!

شنبه 8 تیر 1392 11:35 ق.ظ

نویسنده : میلاد هرناندز
ارسال شده در: اخبار بازیکنان و مربیان ،
دیون دابلین معتقد است ویلفرد زاها خرید جدید باشگاه منچستر یونایتد برای پیوستن به این تیم تصمیم درستی گرفته و با اغاز تمرینات خود در تیم جدیدش به سرعت با شرایط جدید هماهنگ میشود.


دابلین ۴۴ ساله به خوبی میداند که پیوستن به منچستر یونایتد از یک تیم دسته پایینتر برای یک بازیکن چقدر میتواند سخت باشد چرا که خود او در سال ۱۹۹۲ با نظر سر الکس فرگوسن از تیم کمبریج یونایتد دسته چهارمی به تیم منچستر یونایتد منتقل شد.
اکنون نیز زاها دقیقا شرایطش کاملا مشابه با دابلین می باشد که با انتقالش از تیم تازه لیگ برتری شده ی کریستال پالاس  به جمع شیاطین سرخ پیوسته است.
دابلین در گفتگو با شبکه ی تلویزیونی باشگاه mutv در مورد اظهار داشت :
“این مسئله را تکذیب نمیکنم که ان انتقال برای من خیلی ترسناک بود”
“حدود ۳-۴ ماه طول کشید تا به خودم فهماندم که از تیم دسته چهارمی کمبریج یونایتد به یکی از باشگاه های بزرگ دنیا یعنی منچستر یونایتد ملححق شده ام.”
“سر الکس کسی بود که میخواست با من قرار داد امضا کند ولی او هیچوقت بازی من را از نزدیک مشاهده نکرده بود . جان بک برای او یک فیلم از بازی من فرستاد و سر الکس به او گفت ‘این بازیکن هم با پای چپ و هم با پای راست گلزنی می کند میخواهم وی را در تیم خود داشته باشم’ و تصمیم گرفت تا به من یک شانس بدهد و پس از چند جلسه تمرین به من این اعتماد را پیدا کرد که در منچستر یونایتد خواهم درخشید.”
“پس از من کمش ارام شدم  و در بازی های تیم نیز توانستم عملکرد خوبی از خود در زمین مسابقه نشان دهم . بازیکنانی مثل پل اینس ، گری پالیستر، پل پارکر و اسپارکی با من رفتار بسیار خوبی داشتند و من را در جمع خود پذیرفتند. این برای من شگفت انگیز بود.”
“کاری که زاها باید انجام دهد این است که جایگاه خودش را پیدا کند. شما نمیتوانید بدون داشتن روابط خوب با دیگران موفق شوید و مطمئنا اگر بخواهید در مقابل گروهی از بهترین بازیکنان جهان قرار بگیرید مطمئنا شما را به زمین خواهند زد. تو صیه ی من  به زاها این است که حال که در یونایتد هستی به چیزهایی که در اطرافت میبینی احترام بگذار و به کسانی که میخواهند به تو نکات جدیدی بیاموزند خوب گوش بده و سعی کن  تا بازیکن بهتری شوی. وقتی که زاها وارد تیم شود میبینید که او عملکردی خیره کننده خواهد داشت.”
جدا از دوران درخشانی که زاها در یونایتد خواهد داشت وی موفق شده است تا عنوان بهترین بازیکن سال چمپیونشیپ را به دست اورد و به تیم کریستال پالاس کمک کند تا دوباره به لیگ برتر باز گردند. دابلین معتقد است با وجود تمام اینها زاها کار های زیادی دارد که باید انجام دهد و همچنین اضافه میکند که این ستاره ی جوان در ترکیب یونایتد شکوفا خواهد شد:
“جا افتادن در ترکیب اسان نیست. شما باید روش درستی را انتخاب کنید تا مورد تایید قرار بگیرید و بتوانید هر چه سریعتر در ترکیب تیم جای بگیرید.”
“من شخصا زاها را نمی شناسم ولی بازی های وی را دیده ام و دریافته ام که او یک استعداد باور نکردنی دارد و تنها چیزی که نیاز دارد کسی است که او را هدایت کند. او لازم دارد که بداند چه کاری انجام دهد ، چه جایی کاری را انجام دهد، چگونه کاری را انجام دهد ، چگونه بشنود و چگونه به تیم کمک کند. ولی من معتقد هستم که مربی تیم ، اقای مویس ، این کار را به خوبی انجام میدهد و وی را راهنمایی میکند.جا افتادن در ترکیب اسان نیست. شما باید روش درستی را انتخاب کنید تا در ترکیب قرار بگیرید”دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -