تبلیغات
آخرین اخبار منچستر یونایتد - جک کرومپتون، دروازه بان سابق یونایتد درگذشت
شیاطین سرخ

جک کرومپتون، دروازه بان سابق یونایتد درگذشت

جمعه 14 تیر 1392 02:01 ب.ظ

نویسنده : میلاد هرناندز
سمی سایت باشگاه – با نهایت تأسف اندوه اعلام میداریم که بازیکن و مربی سابق منچستر یونایتد، جک کرومپتون، در سن ۹۱ سالگی در گذشت.


کرومپتون در هالم شهر منچستر متولد شد و اولین بازیش را برای سرخهای این شهر در پنجم ژانویۀ ۱۹۴۶ انجام داد. این آغاز یازده سال دوران ورزشی با باشگاه بود که شامل قهرمانی اف ای کاپ سال ۱۹۴۸ (که با نمایش خیره کنندۀ این دروازه بان بزرگ حاصل شد) و قهرمانی لیگ در سال ۱۹۵۱/۵۲ بود.

وقتی که کرومپتون در سال ۱۹۵۵ و به دنبال ۲۱۲ بازی برای تیم اول کفشهایش را آویخت، به مربیگری روی آورد و پس از فاجعۀ مونیخ در سال ۱۹۵۸، در تمرینات تیم  برای بازسازی تیم به مت بازبی کمکهای شایانی کرد.

پس از دورۀ کوتاه ۷ روزۀ مربیگری در تیم لوتون تاون به عنوان سرمربی در سال ۱۹۶۲، کرومپتون که قلبش با یونایتد بود فورا به اولدترافورد بازگشت و نزدیک به ۹ سال به عنوان یک عضو کلیدی کادر فنی تحت نظر سر مت بازبی خدمت کرد، در تیمی که به قهرمانی ۱۹۶۸ جام اروپایی هم (لیگ قهرمانان فعلی) رسید.

کرومپتون در سال ۱۹۷۴ مجددا به عنوان سرمربی تیم ذخیره ها برای مدت ۷ سال به باشگاه برگشت و حتی تا نزدیکی مرگش هم شرایط تیمهای جوانان و ذخیره ها و تیم اول یونایتد را دنبال میکرد. او مسابقات بسیاری را در تمامی سطوح (اعم از ذخیرها ، تیم اول و آکادمی) از نزدیک تماشا میکرد و همیشه با خوشحالی هرچه تمامتر با هواداران در مورد موضوع مورد علاقه ش، منچستر یونایتد صحبت میکرد.

او همیشه در یاد ما خواهد ماند و همۀ کادر باشگاه مایل هستند که تسلیت و همدردی خود را به خانوادۀ جک، به ویژه همسرش شیلا در این شرایط دشوار تقدیم کنند.

 

روحش شاد و یادش گرامی باد
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -