تبلیغات
آخرین اخبار منچستر یونایتد - “رئیس بزرگ”،برترین سر مربی تاریخ فوتبال
شیاطین سرخ

“رئیس بزرگ”،برترین سر مربی تاریخ فوتبال

شنبه 15 تیر 1392 10:10 ق.ظ

نویسنده : میلاد هرناندز
ارسال شده در: اخبار بازیکنان و مربیان ،
بر اساس رای گیری سایت worldsoccer با کسب ۴۹ رای به عنوان برترین مربی تالریخ فوتبال انتخاب شد. در جایگاه دوم نیز رینوس میشلز هلندی با ۴۶ رای قرار دارد.


سر الکس فرگوسن با اینکه از دنیای فوتبال کناره گیری کرده است ولی به نظر میرسد همچنان شهرت خود را از دست نداده است. او در تابستان امسال پس یک دوره ی پر افتخار مربیگری و کسب جام های بی شمار در سطوح مختلف باشگاهی خود را بازنشسته اعلام کرد.
شاید تنها جامی که فرگوسن در کارنامه ی خود نداشت قهرمانی در لیگ اروپا باشد . وی همراه با ابردین موفق به کسب قهرمانی در لیگ برتر اسکاتلند ، جام حذفی اسکاتلند و جام اتحادیه ی اسکاتلند شده است ولی یکی از چشمگیر ترین افتخارات وی همراه با ابردین قهرمانی در جام برندگان جام اروپاست که در سال ۱۹۸۳ توانست در فینال رئال مادرید را مغلوب کند کند و به عنوان قهرمانی برسد.
همراه با منچستر یونایتد دو قهرمانی  لیگ قهرمانان اروپا در سال های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۸ در کارنامه ی درخشان وی دیده میشود . ولی در کارنامه ی سر الکس افتخارات دیگری همچون
قهرمانی لیگ برتر ، قهرمانی در FA Cup، قهرمانی در سوپر جام اروپا ، قهرمانی در جام در جام اروپا ، قهرمانی در جام باشگاه های جهان ، قهرمانی در جام اتحادیه ی انگلیس ، قهرمانی در جام بین قاره ای  و قهرمانی در جام خیریه دیده میشود.
در زمان بازنشستگی فرگوسن بیشترین جملاتی که به چشم امد این بود که ” دیگر مانند او را پیدا نخواهیم کرد” و به نظر میرسد نتوان کسی را پیدا کرد تا بتواند افتخاراتی را که فرگوسن در یونایتد به دست اورد تکرار کند.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -