تبلیغات
آخرین اخبار منچستر یونایتد - دیوید مویس و انتخاب سیستم مناسب در یونایتد
شیاطین سرخ

دیوید مویس و انتخاب سیستم مناسب در یونایتد

یکشنبه 16 تیر 1392 09:28 ب.ظ

نویسنده : میلاد هرناندز
انتخاب دیوید مویس به عنوان سرمربی یونایتد، تفکر جدیدی را وارد سبک بازی این تیم خواهد کرد.


دیوید مویس سرمربی جدید منچستریونایتد، احتمالاً به دنبال تغییرات گسترده در تیم نیست اما مطمئناً سبک بازی سر الکس فرگوسن کبیر را به طور مشابه دنبال نخواهد کرد. او می خواهد اثر خاص خود را روی تیم بگذارد. در ادامه گزینه های احتمالی مویس برای چیدمان ترکیب در یونایتد را بررسی می کنیم:

 

 

4-4-1-1

به احتمال فراوان فصل آینده شیاطین را با این ترکیب خواهیم دید. مویس همچنان از دو وینگر و یک مهاجم دوم استفاده می کند که وینگرها می توانند والنسیا، یانگ، نانی یا زاها باشند. شینجی کاگاوا در پست شماره ۱۰ بازی خواهد کرد. خرید احتمالی جدید یونایتد یعنی تیاگو آلکانتارا نیز به خوبی می تواند نقش یک هافبک وسط طراح را ایفا کند. مویس که در اورتون سابقه استفاده از یک بازیکن با خصوصیات فیزیکی مانند فلینی در میانه میدان را دارد، باید ببینیم این تفکر را چگونه در یونایتد پیاده خواهد کرد.

 

4-4-2

به سادگی می توان به مویس که دارای تفکرات سنتی نیز هست، پیشنهاد داد که فصل بعد یونایتد را به سیستم انگلیسی سنتی ۴-۴-۲ برگرداند. اما با وجود بازیکنان باهوش و خلاق و چند کاره در خط هافبک مانند کاگاوا و کریک، استفاده از این سیستم خشک و ثابت بعید به نظر می رسد. هرچند شیاطین سرخ تجربه دلچسبی از سیستم ۴-۴-۲ دارند. این سیستم یادآور موفقیت های سال ۹۹ با حضور بازیکنانی مثل بکهام، یورک و کول است. مویس احتمالاً از هاقبک های خود می خواهد که تمام سعی خود را برای کمک و پوشش دفاع انجام دهند، بنابراین خرید استروتمن برای کمک به کریک در میانه میدان ایده بسیار خوبی است. تیم دیوید مویس در فصل آینده، انتقاداتی که در مورد تک بُعدی بودن تیمهایش به او وارد می شود را ساکت خواهد کرد.

 

4-3-3

هواداران یونایتد از این سیستم نیز خاطرات خوبی دارند. قهرمانی دوگانه شیاطین در سال ۲۰۰۸ با ترکیب چرخشی کریس رونالدو، وین رونی و کارلوس توز با همین سیستم به دست آمد و لحظات کابوس واری برای مدافعان در مقابل یونایتد رقم خورد. احتمال کمی وجود دارد که مویس دوباره به سراغ سیستم ۴-۳-۳ برود، زیرا احتمال اینکه بازیکنانی مثل رونالدو یا گرث بیل در این تاستان به اولدترافورد بیایند کم است. رونالدو و بیل علاوه بر اینکه می توانند به خوبی به عنوان مهاجمان کناری ویرانگر بازی کنند، می توانند به عنوان وینگر نیز به میدان بروند. البته بدون این دو خرید بزرگ، مویس می تواند از زاها نیز به عنوان مهاجم کناری استفاده کند.

 

سرمربی اسکاتلندی و جدید یونایتد در فصل طولانی که پیش رو داریم ممکن است از یک یا چند سیستم بالا در شرایط مختلف استفاده کند. شما دوست دارید قهرمان های همیشگی با چه سیستمی به میدان برون


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 17 تیر 1392 07:03 ب.ظ